Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady se budou vždy zobrazovat různé zmněny přesunutí předmnětů Např: Létání se přesouvá na ... toto byl jenom příklad. Paige Hallivel

Toto je to co jste všichni zameškali na Péče o kouzelné tvory:

Akromanatule

-je nestvůrný 8 oký pavouk schopný mluvit. Pochází z džungle Bornea.Má husté černé chlupi rozpětí nohou cca.4,5 m. Klade až100 vajec.

Auguron

Známí jako Irský Fénix nalezneteho v Irsku a Brytánii i v severní evropě. Je velmi plachý. Živí se hmizem a vílami létá jen za deště. Jeho brka odpuzují inkoust.Dorůstá až do 15 m. Má jedovaté zubi a dožívají se až stovek let.


Ti kdo nebyl na dějinách čar a kouzel tak zameškal:


.

Změškaly jste bylinářství?

Brutnák Lékařský
Borago officinalis L.

Je to jednoletá léčivá rostlina s rozvětvenou lodyhou, vrásčitými drsnými listy a modrými květy. Používají se jen čerstvé, mladé listy v období před silnějším růstem lodyhy. Mají chuť i vůni po čerstvých okurkách.

Brutnák se dá pěstovat na zahrádce, v truhlíčku nebo i v květináči. Semena se do volné půdy mělce vysévají začátkem dubna. Vzcházejí již za týden. V místnosti nebo v pařeništích jej lze zasít již mnohem dříve - v únoru a sklízet mladé lístky jako zelené koření i jako zeleninu.

K léčivým účelům se využívá nať, která se sklízí na počátku květu a suší ve stínu.

Obsahuje hlavně slizové látky (až 30%), pryskyřice, saponiny, asparagin, kyselinu křemičitou, třísloviny, antokyanové barvivo, něco silic, v čerstvém stavu dost vitamínu C, dále minerální látky, z nichž je významný obsah draslíku, vápníku a manganu.

Brutnák působí močopudně, mírně projímavě, má protizánětlivé účinky, má vliv na zlepšení dýchání. Čerstvě vylisovaná šťáva z brutnáku se užívá při jarních kůrách, kdy má pomáhat ke zrychlení výměny látkové a při neurastenii. Má také hojivé účinky.

Brutnákem se koření okurkový, rajčatový i bramborový salát. Lze ho přidat i do ragú ze zeleniny a masa, do studených omáček (majonéz), tvarohových pomazánek, k rybám a grilovanému masu.

Z brutnáku s cibulí se připravuje salát ochucený citrónem, solí a pepřem. Mladé lístky je možno dusit na cibulce a másle jako špenát. Kvítky se přidávají do bylinkového octa.

 

Bylinkové máslo s brutnákem

Hlávkový salát s brutnákem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář